קרם הגנה, מקדם הגנה? למה זה חשוב?

השמש היא חלק חיוני מחיינו, אבל היא גם יכולה להיות מסוכנת. קרם הגנה הוא חלק חשוב בשמירה על בטיחות העור שלנו מקרני השמש המזיקות.  במאמר זה נדבר על הצורך בקרם הגנה בעל מקדם הגנה גבוה, סוגי קרם ההגנה הזמינים, היתרונות של שימוש בקרם הגנה וטיפים לשימוש נכון בכדי להישמר מנזקי השמש.

 

מה הצורך בקרם הגנה?

הצורך בקרם הגנה ניכר כאשר בוחנים את הנזק הפוטנציאלי שיכול להיגרם מקרני השמש האולטרה סגולות(UV). מחקרים רבים שנעשו מוכיחים שקרני UV עלולות לגרום לכוויות שמש, סרטן העור, הזדקנות מוקדמת ונזקי עור אחרים כמו פיגמנטציה.
קרם הגנה בעל מקדם הגנה מסייע להגן על העור מפני כתמי שמש ומניעת פיגמנטציה מהשמש. הדבר חשוב במיוחד למי שמבלה הרבה זמן בחוץ או כאלה שיש להם עור רגיש.

 

מקדם הגנה – מה זה ובמה מדובר?

SPF הוא מדד למידת היעילות של מסנן קרינה להגן על העור שלך מקרני ה UVB-של השמש. המושג SPF הוא בעצם ראשי תיבות של Sun Protection Factor, כל מסנני ההגנה מגיעים עם דירוג SPF הנע בין 2 ל-50. ככל שמספר ה-SPF גבוה יותר, כך קרם ההגנה מספק יותר הגנה מפני קרני UVB חשוב לציין ש-SPF אינו מודד את כמות ההגנה המוצעת מפני קרני UVA.

 

כיצד לבחור את קרם ההגנה המתאים עבורך

בבחירת קרם הגנה בעל מקדם הגנה, חשוב לבחור אחד המתאים לסוג העור שלך ומכיל את ההגנה המתאימה SPF ו-UVA. להגנה מרבית מקרני השמש מומלץ לבחור בקרם הגנה עם מקדם הגנה של 30 לפחות והגנת UVA רחבת טווח. בנוסף, חפשו קרם הגנה עמיד במים, לא קומדוגני וללא ניחוחות ושמנים.

חשוב לבחור בקרם הגנה עם מקדם הגנה של 30 לפחות והגנת UVA רחבת טווח להגנה מרבית. בעזרת שימוש בקרם הגנה בעל מקדם הגנה גבוה ומעקב אחר עצות בטיחות אחרות בשמש, תוכלו להגן על העור שלכם מקרני ה-UV המזיקות של השמש.

ניתן למצוא קרמים איכותיים וטובים בעלי מקדמי הגנה גבוהים שעשויים למנוע כתמי שמש.
מקדמי ההגנה של חוה זינגובים וקרמי ההגנה של KB Pure לדוגמה, שפיתחו קרמים מצוינים וטובים לעור הפנים העדין.

 

פיגמנטציה מהשמש בעור הפנים כך צריך להישמר

לשמש יתרונות רבים אך גם היא מסוכנת מאוד במקרים של חשיפה ממושכת ולא מבוקרת. בעקבות כך יכולים להופיע על העור שלנו כתמי שמש ובפרט על עור הפנים. כתמי פיגמנטציה לא תורמים למראה שלנו בלשון המעטה, וכיום יש המון טיפולים ואפשרויות להסרת הכתמים, אך למה להסיר אם אפשר להישמר מראש? נקודה למחשבה.

הגורמים להופעת כתמי פיגמנטציה הינם רבים, כמו לדוגמה שינויים הורמונליים.
חשוב לדעת, הגורם הראשי והעיקרי ביותר הינו החשיפה ממושכת לשמש.
קרינת השמש פוגעת בעיקר בעור הפנים שהינו החשוף ביותר לקרני השמש. 

מעבר לכך הקרינה גורמת להצטברות גדול של תאי עור המכילים פיגמנט בשכבה החיצונית של העור שבאים לידי ביטוי ככתמים כהים ומכוערים. לכן רצוי להשתמש בקרם הגנה בעל מקדם הגנה מותאם לקרני השמש החזקות.

 

היו חכמים בשמש – שימו קרם הגנה

לסיכום, אנו בטוחים שהבנתם שכשמדובר על שמש, זה לא משחק.
כן, בהחלט נעים להשתזף וליהנות מקרני השמש החמימות והנעימות, אך צריך לזכור שלטווח הארוך – יכול להיווצר נזק בלתי הפיך.
השתמשו בקרם הגנה בכל פעם שאתם יוצאים מהבית, בטח שאם אתם נמצאים בשמש לזמן ארוך. בחרו במקדם הגנה גבוה כך תהיו בטוחים שאתם מוגנים וחכמים בשמש! 

SPF.קרם/מקדם הגנה