אקנה

תופעת האקנה (Acne) ידועה כבעיית העור השכיחה ביותר בקרב אנשים צעירים ובוגרים (בעיקר בין הגילאים 20-30, אך ישנם גם צעירים ומבוגרים יותר הסובלים מאקנה).

הרפואה המודרנית מגדירה את האקנה כדלקת בבלוטות החלב וזקיקי השיער, כאשר הצורה השכיחה של פצעי האקנה היא על עור הפנים אך גם באזור הכתפיים, הגב והחזה. מראה הפצעים ובעיקר הכתמים והצלקות הנותרים בהמשך, משפיעים מאוד על הביטחון העצמי של הסובלים מאקנה.

 

הגורמים לאקנה

פצעי האקנה נגרמים בדרך כלל מהפרשה נמרצת של שומן מבלוטות החלב בעור וכן מליקוי בתהליכי התחדשות תאי העור, הגורם לאגירתו ככיס שומן תת עורי – (קומדון).
שילוב של הפרשת השומנים מבלוטות החלב עם תאי עור מתים, מספקים יחדיו סביבה נוחה להתרבותו של חיידק האקנה. בהמשך מתפתחת תגובה דלקתית בזקיק היוצרת פצע. אמנם האקנה נחשבת למטרד אסתטי, אך צלקות האקנה עלולות להיוותר לאורך זמן. הצלקות נותרות בדרך כלל על עור הפנים ולעיתים גם בגב.
בין הגורמים להתפרצות פצעי אקנה: חוסר איזון הורמונלי, חשיפה ממושכת לשמש, גלולות למניעת הריון, הריון, טיפולי פוריות, סטרס מתמשך, שימוש בחומרים קוסמטיים מסוימים ועוד.

דרכי הטיפול באקנה

הגישה שלי בכל הנוגע לטיפול באקנה כוללת טיפול מותאם אישית המשתנה בהתאם למצב העור וחומרת ההתפרצות,

על מנת להגיע לתוצאות מצוינות צריך להכיר את העור, לעקוב אחר מצביו השונים ולהתאים לכך מוצרים באופן אישי ונכון.
מלבד הקניית הרגלי טיפוח העור, בהתאם למצב העור, הטיפולים היעילים ביותר מבוססים על קרמים ומשחות בעלי חומרים פעילים המבוססים על טכנולוגיות מתקדמות מבית חוה זינגבוים, KB PURE וחברות נוספות הפורמולות השונות נותנות מענה למגוון סוגי אקנה ומונעות את הופעתם של נגעים חדשים על פני העור, ללא תקופת החלמה ממושכת וללא פעולות פולשניות. סדרת התכשירים לטיפול באקנה מורכבת ממוצרים לטיפול בבית המטופלים ונתמכים על ידי פורטוקולים טיפוליים מקצועיים.

חשוב לדעת כי ככל שהטיפול באקנה נעשה בשלב מוקדם יותר, כך האפשרות לנזק תהיה קטנה יותר. לרוב, כאשר מתבצע שילוב של טיפול ביתי ובקליניקה, ניתן לראות שיפור משמעותי בבריאות ובמראה העור, כבר לאחר מספר שבועות.

לשאלה, ייעוץ או תיאום טיפול באקנה התקשרו או צרו קשר כאן >

למוצרי חוה זינגובים לחצו כאן >

למוצרי KB Pure לחצו כאן >

אקנה-acne-פוסט-אקנה