פוסט אקנה

פוסט אקנה הוא המונח המשמש לתיאור השינויים בעור המתרחשים לאחר התפרצות אקנה. שינויים אלה יכולים לכלול שינוי צבע, צלקות פוסט אקנה ובעיות במרקם העור. הטיפול בפוסט אקנה כולל בין היתר קרמים ייעודיים, טיפול בלייזר ופילינג כימי. 

 

הגורמים לתופעת צלקות פוסט אקנה

 

פוסט אקנה יכול להופיע לאחר כל סוג של דלקת אקנה. חשוב לציין שכתמי פוסט אקנה אינו סוג של אקנה עצמו, אלא תוצאה של אקנה. הגורמים להופעת צלקות פוסט אקנה נוצרים בעצם במהלך ריפוי העור. הגוף מייצר חלבון קולגן שנותן בעצם תמיכה וחיזוק לעור, במקרה שהגוף מייצר יותר מידי קולגן או מעט מידי, מופיעים כתמי פוסט אקנה בעור.

בנוסף, תרופות מסוימות, שינויים הורמונליים ואפילו מתח קיצוני עלולים להגביר את הסיכון לתופעת פוסט אקנה. חשוב לזהות את הטריגרים הפוטנציאליים של פוסט אקנה על מנת להפחית את הסיכון לפתח אותו.

האם ניתן למנוע פוסט אקנה?

אמנם לא ניתן למנוע לחלוטין פוסט אקנה, אך ישנם אמצעים מסוימים שניתן לנקוט כדי להפחית את הסיכון לתופעת צלקות פוסט אקנה. למשל, הימנעות מאור שמש ישירה על עור הפנים, שימוש בחומרי ניקוי עדינים לעור הפנים, הימנעות מתרופות מסוימות שעלולות להחמיר אקנה והימנעות מנגיעה מיותרת בפנים. כל אלה עשויים למנוע את התופעה. 

בנוסף, אכילת תזונה בריאה מלאה בפירות וירקות ושתיית מים כפי הצורך יכולים לעזור לשמור על בריאות העור ולהפחית את הסיכון לפוסט אקנה. כמו כן למי שמעשן, הפסקת עישון יכולה לסייע בהסרת כתמי צלקות פוסט אקנה. 

אפשרויות טיפול לפוסט אקנה

הטיפול בפוסט אקנה יכול להשתנות בהתאם לחומרת הנזק. לחברת KB Pure ישנם מגוון מוצרים אשר יכולים לעזור להפחית הופעה של צלקות. במקרים חמורים, רופאי עור וקוסמטיקאיות רפואיות עשויים להמליץ על תכשירי קרם או הליכים אחרים להפחתת הופעת צלקות. 

במקרים חמורים מאוד ניתן לרשום אנטיביוטיקה אם תופעת האקנה חמורה או אם הטיפולים המקומיים אינם יעילים. בכל מקרה חשוב להתאזר בסבלנות ולהבין שהעלמת צלקות פוסט אקנה יכולות לקחת קצת זמן. בנוסף, חשוב להתייעץ עם רופא עור כדי לקבוע את מהלך הטיפול הטוב ביותר.

היו רגועים כי יש פיתרון לבעיה

פוסט אקנה יכול להיות מצב קשה ולפעמים לא נעים, אך עם הטיפול הנכון ובחירות אורח חיים פרואקטיביות, ניתן להפחית את הסיכון לפתח אותו. הקפידו לשמור על ניקיון העור, השתמשו בקרם הגנה בחוץ, והימנעו מלפוצץ ולגעת בפצעונים למרות שזה מאוד קשה ולפעמים בלתי ניתן ליישום. 

חשוב שתדעו, שימוש בתכשירים קוסמטיים ייעודים לטיפול בפוסט אקנה יכול להועיל ואף לתת תוצאות ישירות למצב של פוסט אקנה. לכן, לפני שאתם רצים לטפל בבעיה ונלחצים מהמצב הנוכחי, היעזרו בקוסמטיקאית רפואית שתמליץ עבורכם על התכשיר הנכון והמתאים.

טיפול בפוסט אקנה