מזותרפיה - מה זה בעצם?

מזותרפיה היא הליך רפואי ואסתטי ולא פולשני המשמש לטיפול במגוון מצבים, כגון נשירת שיער, צלוליט ופיגמנטציה. הטיפול כרוך בין היתר בשימוש בהזרקות של ויטמינים, הורמונים ומרכיבים אחרים לתוך העור. קיימים מגוון טיפולי מזותרפיה שונים, לכן חשוב להתייעץ עם גורם מוסמך לפני שמתחילים את הטיפול.

 

מזותרפיה לפנים – טיפול בבעיות עור 

מזותרפיה לפנים הוא טיפול מצוין לסובלים מבעיות של צלקות וקמטים בעור, שנגרמו לדוגמה כתוצאה מאקנה או בעיות עור אחרות בפנים. הטיפול עוזר ומועיל בייצור חלבון הקולגן. כידוע הקולגן עוזר לחזק את העור ואת הרקמות וכך בעצם שומר על גמישותם. 

בעזרת הטיפול שמבוצע בעזרת מכשור ייעודי ומתקדם “פוצעים” את העור בצורה עדינה שעוברת בקרה ע”י המטפל. הטיפול עצמו גורם לייצור מוגבר של חלבון קולגן וכך מטשטשים ומעלימים את הקמטים והצלקות שהיו.

המטרה העיקרית של מזותרפיה לפנים היא לקדם את תהליך הריפוי הטבעי של העור על ידי שיפור זרימת הדם והפחתת הדלקת. הטיפול בטוח ויעיל ומשמש לעתים קרובות בשילוב עם טיפולים אחרים, כגון חידוש פני העור בלייזר ופילינג כימי, על מנת לסייע בהחייאה ושיפור מראה עור הפנים.

 

למי יכול להתאים טיפול מזותרפיה?

  • כאלה שמעוניינים בעור צעיר יותר ונמצאים בגילאי ה-30 ומעלה.
  • בעלי שומן עודף וצלוליט.
  • חולים שסובלים ממחלות עור המשפיעות על המרקם החיצוני.

 

יתרונות הטיפול של מזותרפיה

למזותרפיה מגוון רחב של יתרונות פוטנציאליים, לרבות שיפור מרקם העור, הפחתת קמטים, ייצור קולגן מוגבר ושיפור גוון העור. טיפולי מזותרפיה משתנים בהתאם למצב המטופל ולסוג הבעיה. 

ישנם סוגים נפוצים של טיפולי מזותרפיה הכוללים הזרקות חומצה היאלורונית, זריקות מעוררות קולגן וזריקות ויטמינים. כל סוג של טיפול מזותרפיה מותאם לצרכיו האישיים של המטופל ועשוי לכלול שילוב של הזרקות להשגת התוצאות הרצויות. 

עם זאת, כמו בכל הליך רפואי, ישנם סיכונים הכרוכים בכך, וחשוב לדון בכל הסיכונים הפוטנציאליים עם הגורם המטפל לפני ביצוע הטיפול. כמו כן, חשוב לוודא ולקבל מידע מלא אודות הטיפול.

 

סיכונים של מזותרפיה

למרות היתרונות הפוטנציאליים של מזותרפיה, ישנם גם סיכונים הקשורים להליך. אלה כוללים כאב, נפיחות וחבורות באיזור ההזרקה. במקרים נדירים יכולים להתרחש גם זיהום ונזק עצבי. חשוב לדון בכל סיכונים אפשריים עם המטפל שלכם לפני שתחליטו לעבור טיפול מזותרפיה לפנים. 

 

טיפול מזותרפיה – הדרך הנכונה לעור פנים צעיר

טיפולי מזותרפיה מציעים גישה ייחודית להצערת העור ותוצאות ארוכות טווח, ומספקים מגוון יתרונות עם זמן השבתה מינימלי, בהתאם לצרכים האישיים שלך. ההליך נועד להתמקד באזורים ספציפיים של העור, והשפעותיו יכולות להימשך מספר חודשים ואף שנים. 

הטיפול הפך יותר ויותר פופולרי בשנים האחרונות ככל שיותר אנשים מחפשים חלופות להליכים כירורגיים פולשניים. אך, כמו שציינו לעיל, לפני שניגשים חשוב לבדוק אודות המחירים השונים, סוגי הטיפול, הסכנות הכרוכות בכך וכמובן סוג המכשור והכשרת המטפל.

טיפול מזותרפיה